Статтi

Ланцюжок і гребінець, або Притча про любов


Ланцюжок і гребінець, або Притча про любов

В одному глухому закутку світу жило подружжя, в якому з першого дня шлюбу взаємна любов не тільки не маліла, а постійно росла. Обоє були з бідних сімей, і кожен носив у своєму серці одне велике, але, мабуть, нездійсненне бажання. Чоловік мав золотого годинника - дарунок від батька - і завжди мріяв про золотий ланцюжок до нього. А в жінки було чудове довге світле волосся, і вона мріяла про перламутровий гребінець, щоб укладати і прикрашати його. Вони знали про потаємну мрію одне одного.З роками їхні бажання не згасали, однак чоловік уже мріяв про гребінець для жінки, а жінка - про золотий ланцюжок для чоловіка.Вони вже давно навіть не розмовляли про це, проте кожен продовжував носити в серці свою потаємну мрію.

Настала десята річниця їхнього шлюбу. Вранці, розплющивши очі, чоловік побачив усміхнене лице своєї дружини. Вона була коротко підстрижена - де й ділася розкіш¬на довга коса!- Що ти зробила з волоссям?  вражений, запитав він. Жінка розтулила долоню - на ній виблискував золотий ланцюжок. Я продала волосся, щоб купити ланцюжок до твого годинника. О, кохана, - промовив чоловік і відкрив свою долоню, в якій лежав чудовий перламутровий гребінь. - А я продав годинника, щоб купити тобі гребінець.

 Вони кинулися в обійми, щасливі з того, що мають одне одного. У житті є тільки одне велике щастя: любити і бути любленим.