Статтi

Страх Божий


Страх Божий

Одного разу в храм прийшли грабіжники. Вони веліли священику мовчати і стали перебирати ікони та церковне начиння, роздумуючи, що б взяти з храму.

– Та ви беріть все! – Порадив їм священик. – Беріть, не сумнівайтеся, це можна дорого продати, ви добре заробите.  Чому ти так говориш? – Запитав один з грабіжників. – Хіба ти не будеш засмучений, якщо ми спустошимо храм?  Анітрохи! – Відповів той. – Адже ви все одно скоро повернетесь. Як це – повернемося? Навіщо?   Не ви перші забираєте звідси ікони, – охоче відповідав священик, – і всі повертаються, всі приносять назад. Гнів Божий змушує їх покаятися у вчиненому: адже після того, як вони грабують храм, їхнє життя перетворюється на справжнє пекло. Ось вони і несуть назад награбоване і просять простити їх. Так вже було не раз. Так що не соромтеся, беріть, що сподобається!   І пішли грабіжники, не взявши жодної ікони, ні єдиної дрібниці з храму.

Страх Божий дрімає в серці кожної людини. І якщо прозвучить вчасно потрібне слово, цей страх прокинеться, і не зможе людина вчинити злочин. Деякі ще називають цей страх совістю.