Статтi

Як зберігати спокій серця: порада Отця Піо


Як зберігати спокій серця: порада Отця Піо

Якби ми хоча би трішки могли зрівнятися з Отцем Піо у його вмінні боротися з поганими схильностями…

Зберігати спокій сьогодні – справжній виклик. Де б ви не були, яке покликання не реалізовували – ви знаєте, що таке, коли чаша переповнюється і спокій серця поступається гніву, роздратуванню, злості.

Отцю Піо також довелося зіткнутися з цим викликом, і спостереження за тим, як він бореться за здобуття чесноти спокою та зростає у своїй боротьбі, додає мужності.

У боротьбі за мир і спокій серця дуже важливо відповісти щиро на запитання: ми намагаємось рости в чесноті спокою чи піддаємося своїм шкідливим звичкам?

Ось що знайдемо у записах Отця Піо:  Я справді шкодую, що не бажаючи чи не розуміючи, що я роблю це, іноді трохи піднімаю голос щодо питань, які потребують направи. Я знаю, що це загальна слабкість, але як можу її позбутись, коли з’являється без мого відому? І все ж я молюсь, стогну і скаржуся Ісусові. Він ще мені повністю не відповів. Хоча я знаю про цю свою слабкість, все ж іноді роблю те, що ненавиджу і чого прагну уникати.

А до свого духовника пише:  Ця красуня з солодким темпераментом, здається, справляється краще; але я ще не задоволений. Однак я не хочу здаватися. Я дав багато обіцянок Ісусу та Марії, Отче мій! З їх допомогою я хочу практикувати цю чесноту; натомість, замість того, щоб виконати інші мої обіцянки, я пообіцяв сумлінно розмірковувати над цією чеснотою та говорити душам про це. Будь ласка, отче, я небайдужий до практики цієї чесноти. Допоможи мені своєю молитвою та молитвою інших.

Власне, ось і порада Отця Піо: визнайте, що втрата спокою є слабкістю, твердо вирішіть зберігати спокій і мир у серці понад усе, розмірковуйте над цією чеснотою і моліться про допомогу до Господа Ісуса.

Сповнені гумору чуда отця Піо

Добре відомо, що капуцин із Сан-Джованні Ротондо пережив важкі випробування, але отримав також багато ласк. І далеко не  всім знане дивовижне почуття гумору отця Піо, яке ілюструють наступні розповіді.

Дивись, куди йдеш!   Один чоловік поїхав до Сан-Джованні Ротондо, щоб зустріти отця Піо, але була така велика юрба людей, що зустрітись так і не вдалося. Однак коли він відходив з монастиря, то відчув чудовий запах, що йшов із стигм ченця, і відчув себе скріпленим.

Через кілька місяців чоловік відчув той же неймовірний аромат, коли йшов горами. Він зупинився і на декілька хвилин неначе завмер, вдихаючи на повні груди. Коли ж отямився від хвилевого сну, побачив, що стоїть за крок до прірви і якби не той захоплюючий запах, який "зупинив” його, він продовжував би йти.

Чоловік вирішив опісля пригоди поїхати до Сан-Джованні Ротондо, щоб подякувати Отцю Піо за те, що врятував його від трагедії. Коли він дістався до монастиря, отець Піо, який ніколи раніше не бачив цієї людини, сказав йому з посмішкою: "Сину мій! Дивись, куди йдеш!”

Охоронець і злодії     В одному з римських районів відбувалися масові крадіжки та розбої. З цієї причини один із мешканців боявся їхати до отця Піо. Незважаючи на це, він вирішив піти в дорогу, але раніше подумки домовився з отцем Піо: "Отче, я піду до тебе, а ти пильнуй мій дім …”.   Коли він був у Сан-Джованні Ротондо, то сповідався отцю Піо. Наступного дня він підійшов до нього, щоб привітатися, але почув докір: "Зійшов з мене сьомий піт – так тримаю твої двері! "

Римлянин негайно вирушив, не розуміючи, що отець Піо хотів сказати йому. Приїхавши, він одразу побачив, що злодії намагались вдертися до його дому. Їм вдалося розбити замок, але в будинку нічого не бракувало.

Під матрацом     Одна жінка страждала від жахливої ​​мігрені настільки, що вирішила покласти фотографію отця Піо під подушку, сподіваючись, що біль вщухне. Минуло кілька тижнів, та біль продовжував турбувати її. Нарешті з по-справжньому італійським темпераментом вона крикнула: "Отче Піо! Раз не хочеш допомогти мені звільнитися від болю, поставлю тебе під матрац як покарання!”

Через кілька місяців жінка поїхала до Сан-Джованні Ротондо, щоб сповідатись перед отцем Піо. Як тільки вона стала на коліна перед сповідником, чернець глянув на неї і різко гримнув дверима сповідальні. Жінка була приголомшена, така бурхлива реакція повністю збила її з пантелику. Вона не могла сказати ні слова. Через деякий час двері знову відчинилися, і Отець сказав їй з усмішкою: "Тобі це не сподобалось, чи не так? Мені також не сподобалося, коли ти поклала мене під матрац! "