Статтi

Різдвяний піст – підготовка до зустрічі


Різдвяний піст – підготовка до зустрічі

Розпочинається різдвяний піст. Для чого перед Різдвом піст? Як і кожен піст, він є моментом підготовки, переосмислення життя, праці над собою, над своїми вадами та для зростання у чеснотах. Та, думаю, що в різдвяному пості, чи пилипівці, як ми його називаємо, є щось особливе, що його відрізняє від Великого та інших постів. Цей піст, як час призадуми, нас запрошує розважити, так саме чого ми чекаємо чи радше Кого.

Всі вітрини наповнені різдвяно-новорічними прикрасами, в магазинах лунають колядки та різдвяні мелодії. Прийшло «комерційне Різдво». Різдвяний піст нас запрошує в тій ейфорії закупів подарунків на Миколая та на Різдво, не забути головного Винуватця цього свята: Бога предвічного, що народився у вертепі. Хоча в наших святкування Його Різдва, Він часто забутий. Ми можемо колядувати, їсти кутю, вітати один одного привітом "Христос рождається”, так і не зустрівши і не привітавши Христа з Його народженням, просто у власному святкуванні забути за Нього, навіть не помітивши, коли Він прийшов саме до мене.

Тож, розпочавши піст памятаймо що ж він не сумний, а радісний. Бо очікування народження дитяти, є радісним. А тут ще більше, це Дитя –  сам Бог, який йде нам на зустріч. Приготуймося Його зустріти, а не загубити в шаленому ритмі приготувань. Бо Він прийшов у тиші ночі, поза містом, яке його відкинуло. Моя маленька постанова на цей піст мабуть буде: пильніше вдивлятися в своє оточення, щоб побачити того, Хто прийшов задля мене з небес.