Статтi

Чим важливий візит Папи до Собору Святої Софії в Римі


Чим важливий візит Папи до Собору Святої Софії в Римі

Вже цієї неділі, 28 січня, відбудеться історично значима подія — на запрошення Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава прокатедральний Собор Святої Софії в Римі відвідає Святіший Папа Франциск. У межах візиту відбудеться також зустріч із українською греко-католицькою громадою.

— Востаннє Собор Святої Софії відвідував Святий Папа Івана Павло ІІ у вересні 1984 року — в день похорону Кардинала і Патріарха Йосипа Сліпого. Тоді була досить маленька діаспора — монахи, семінаристи, гості й паломники. Сьогодні Собор функціонує, як храм, як місце Богослуження, молитви і осердя діяльності однієї з громад українського Риму. Ця зустріч — це великий дар і особлива увага до українства і нашої Церкви, до того, що відбувається нашій країні — міграція і війна. Це великий дар бути разом із Папою, разом молитися. Це принесе великі плоди в життя кожного паломника, — зазначив настоятель храму та Голова товариства „Свята Софія" отець Марко Семеген.

Паломництво матиме дві частини. В суботу відбудеться вручення нагороди Блаженного Омеляна Ковча тим, хто спричиняється до миротворчих процесів. А в неділю — Божественна літургія, а після цього о 16 годині, за місцевим часом, передбачений приїзд Папи Франциска.

— Це можливість найперше нагадати ще раз усьому суспільству проблематику України — війну і прагнення миру, а також нагода відкрити нашу Церкву і цю перлину — Собор Святої Софії, яку побудував Йосиф Сліпий. Окрім історичної вартості ця зустріч матиме ще й духовну, адже . світло від того візиту розійдеться і торкнеться тих, хто прийде до нашого храму, — додав священик.