Статтi

Коли я бачу чужі помилки


Коли я бачу чужі помилки

Молодий хлопець, підійшовши до священика, мовив: «Отче, я більше не буду ходити до Церкви».

Священик відповів: «Чого ж це ти так вирішив?».На що той відповів: «Я в Церкві бачу, як сестра погано говорить до іншої сестри, як всі парафіяни тільки дивляться на свої телефони та годинники під час Літургії. І це тільки кілька таких моментів, котрі я встиг помітити».

Священик відповів: «Добре, але перш, ніж ти підеш із Церкви, зроби мені послугу: наповни стакан водою і три рази обійди із ним навколо Церкви, не проливши жодної краплі води. Після цього, якщо забажаєш, то підеш із Церкви».Молодий чоловік задумався, усвідомивши, що це буде досить легко зробити.

Він з легкістю тричі обходить навколо Церкви.Священик запитав його: «Коли ти обходив Церкву, то чи бачив, як дві сестри говорили одна із одною?».

Хлопець відповів: «Ні!».Священик продовжував: «Чи ти бачив, що люди дивляться на годинник чи телефон?».Хлопець знову відповів: «Ні!».Священик, не зупиняючись: «А знаєш, чого так сталося?». Юнак, зніяковівши, відповів: «Ні!».

«Тому, що ти був зосереджений на стакані. Ти всю свою увагу та силу приділив тому, щоби жодної краплі води не пролити із нього. Те ж саме відбувається з нашим життям: якщо ми всю свою увагу будемо переносити тільки на Господа, то в нас зовсім не буде часу помічати помилки інших людей».

P.S. Якщо ми приходимо в Церкву, щоби шукати там святих людей, то ми помилилися місцем. Якщо ж ми прийшли туди шукати Бога, то зробили правильний вибір.