Статтi

Архиєпископ-митрополит Борис Ґудзяк офіційно очолив Філадельфійську митрополію УГКЦ


Архиєпископ-митрополит Борис Ґудзяк офіційно очолив Філадельфійську митрополію УГКЦ

Офіційна церемонія інтронізації нового архиєпископа митрополита Філадельфійського УГКЦ Бориса Ґудзяка відбулася 4 червня у катедрі Непорочного Зачаття у Філадельфії за участю 50 єпископів зі Східних Католицьких, Римо-Католицької та Української Католицької Церков, понад сотні священиків та членів монаших чинів. Владика Борис став сьомим архиєпископом і митрополитом Філадельфійської митрополії УГКЦ.

Глава УГКЦ Патріарх Святослав та Апостольський Нунцій в США Крістофер П'єр очолили Літургію з чином інтронізації.

Нунцій Кристофер П'єр від імені Папи Франциска зачитав Декрет про призначення архиєпископа–митрополита Бориса Ґудзяка очільником Філадельфійської митрополії УГКЦ і вручив буллу.

 «Папа високо оцінює ваш вчений ступінь і відданість служінню УГКЦ. Ваше знання історії та ваша присвята служінню дає нам впевненість, що Ви провадитимете Церкву шляхом примирення і порозуміння», - йшлося у ватиканському документі.

Секретар Синоду єпископів УГКЦ владика Богдан Дзюрах зачитав Декрет Глави УГКЦ про проголошення владики Бориса архиєпископм-митрополитом Філадельфійським УГКЦ.Новопризначений митрополит Борис проголосив «іспит віри», промовивши молитву «Вірую». Глава УГКЦ виголосив молитву за успішне служіння нового очільника УГКЦ в США та  вручив йому митрополичий жезл – символ  управління.

Звертаючись до митрополита  Бориса на урочистій Літургії інтронізації, Глава УГКЦ наголосив, що вірні США очікують від Церкви оновлення, відродження та свідоцтва віри: «Ви маєте навчити людей віри в Бога, вилікувати від рани невірства. Переорієнтуйте людей з різних культур та середовищ у напрямку до Бога, навчіть їх бути собою. Поверніть нашу Церкву у США в серце української громади, наверніть живого Бога в серце сучасної людини. Очікуємо оновлення нашої Церкви в США, осучаснення наших церковних структур, відродження місійності Церкви, віднайдіть усіх тих, хто потребує Церкви. Очікуємо сопричастя з нашою Церквою-матір’ю в Україні і світі».

Греко-католиків у США Патріарх Святослав закликав «відкритися до дій Святого Духа, прийняти владику та йти за ним».

«У свободі та мирі віддаюся цьому призначенню. Щиро бажаю служити співбратам у єпископстві, духовенству, монашеству та вірним Філадельфійської митрополії. У 58 років починати нове життя - це великий Божий дар і священний привілей. Я бажаю провадити архиєпархію і митрополію, слухаючи. Це земля, на якій я народився, де був охрещений, де поховані мої батьки. Вірю, що Господь, який голосом Церкви мене кличе до нового служіння, провадитиме і мене, і довірених мені людей, яким я хочу бути насамперед братом, батьком і душпастирем. Мені треба багато вчитися”, -  сказав митрополит Борис напередодні інтронізації.

З нагоди цієї інтронізації від 2 до 9 червня у Філадельфії та Вашингтоні відбуваються святкові урочистості під гаслом «Від Серця до Серця». Це гасло запропонував владика Борис, щоб «так ми спілкувалися, так жили і свідчили про Бога».

«Я розумію, що будуть підйоми і упадки, сприйняття і неприйнятті. Але я переконаний, що коли ти любиш людей, коли ти відритий і щирий, коли є розмова «від серця до серця», то Господь працює і люди відкриваються», - наголосив митрополит Борис.

Нагадаємо, офіційний Ватикан 18 лютого повідомив про те, що Папа Франциск призначив владику Бориса Ґудзяка архиєпископом-митрополитом Філадельфійським УГКЦ в США, перенісши його з Паризької єпархії святого Володимира Великого.

Філадельфійська архиєпархія УГКЦ в США була вакантною відтоді, як 16 квітня 2018 року Папа Франциск прийняв зречення з уряду тодішнього архиєпископа і митрополита владики Стефана Сороки.

Історія Філадельфійської митрополії сягає 1914 року, коли Папа Пій X створив ординаріат для вірних східного обряду і призначив владику Сотера Ортинського ординарієм. Перша ж парафія на території архиєпархії в Шенандоа була заснована у 1884 році. 1924 року ординаріат піднесли до статусу екзархату, а 1950 екзархат - до статусу архиєпархії.

Сьогодні Філадельфійська Архиєпархія УГКЦ нараховує 13 000 вірних, 62 парафії, 2 місії в штаті Делавер, в східній Пенсильванії, Окрузі Колумбія, Меріленді, Нью-Джерсі та Вірджинії.  Інші єпархії у складі Митрополії – Стемфордська, Конн.; св. Миколая в Чікаго, Іл.; св. Йосафата в Пармі, Ог.