St Michael the Archangel

Our Mission

OUR Goals and Statute

cross, bridge, faith-4364095.jpg

Цілі І Завдання Парафії

I. Парафія святого Архистратига Михаїла – це визначена спільнота вірних, яка дотримується усіх приписів Української Греко-Католицької Церкви та слідує за Юліанським календарем.

II. Зберігати чистоту візантійсько-українського обряду та поглиблювати його знання та розуміння серед парафіян через відповідні катехичні науки і заклики до самоосвіти та поглиблену культурно-освітню працю.

III. Дбати про виховання молодого покоління на засадах християнської моралі і етики та в любові до своєї УГКЦ і нашого українського обряду, сприяти створенню парафіяльних організацій молоді та всебічно їх підтримувати.

IV. Завжди перебувати під духовною опікою Митрополита Філадельфійського та в юрисдикції Філадельфійської Архиєпархії, в єдності з найвищим проводом Української Греко-Католицької Церкви – з її Патріархом та Синодом Єпископів, співпрацюючи та підтримуючи їх духовно, морально та матеріально.

V. Сприяти утворенню традиційних у нашій Церкві прицерковних Братств і Сестрицств, які не протирічать вченню Української Греко-Католицької Церкви.

VI. Завжди бути вірним і ніколи не покинути лоно Української Греко-Католицької Церкви.

OUR STATUTE

СТАТУТ УКРАЇНСЬКОЇ КАТОЛИЦЬКОЇ ПАРАФІЇ СВ. АРХИСТРАТИГА МИХАЇЛА У ФІЛЯДЕЛЬФІЇ

Стаття І
Назва
Українська Католицька Парафія св. Архистратига Михаїла у Філядельфії Пен.

Стаття ІІ
Правове Оформлення і Осідок
Парафія зареєстрована 4 травня 1975 року у штаті Пенсильванія як релігійна неприбуткова корпорація під назвою
ST. MICHAEL THE ARCHANGEL UKRAINIAN CATHOLIC CHURCH
1013 FOX CHASE RD.
JENKINTOWN, PA 19046

Стаття ІІІ
Цілі і Завдання Парафії
1. Парафія святого Архистратига Михаїла – це визначена спільнота вірних, яка дотримується усіх приписів Української Греко-Католицької Церкви та слідує за Юліанським календарем..
2. Зберігати чистоту візантійсько-українського обряду та поглиблювати його знання та розуміння серед парафіян через відповідні катехичні науки і заклики до самоосвіти та поглиблену культурно-освітню працю.
3. Дбати про виховання молодого покоління на засадах християнської моралі і етики та в любові до своєї УГКЦ і нашого українського обряду, сприяти створенню парафіяльних організацій молоді та всебічно їх підтримувати.
4. Завжди перебувати під духовною опікою Митрополита Філадельфійського та в юрисдикції Філадельфійської Архиєпархії, в єдності з найвищим проводом Української Греко-Католицької Церкви – з її Патріархом та Синодом Єпископів, співпрацюючи та підтримуючи їх духовно, морально та матеріально.
5. Сприяти утворенню традиційних у нашій Церкві прицерковних Братств і Сестрицств, які не протирічать вченню Української Греко-Католицької Церкви.
6. Завжди бути вірним і ніколи не покинути лоно Української Греко-Католицької Церкви.

Стаття IV
Членство Парафії
1. 1. Членом Парафії може стати кожна особа, яка:
а) Охрещена, є членом Української Греко-Католицької Церкви і якій виповнилося 18 років. Особа стає членом Української Греко-Католицької Церкви у час хрещення згідно волі батьків. Також особа може стати членом Української Греко-Католицької Церкви через власне волевиявлення та публічну формальну заяву при свідках у церкві.
б) Живе згідно з засадами євангельської правди, християнської католицької етики і моралі.

в) Погоджується зберігати закони та приписи Української Греко-Католицької Церкви так як вони є встановлені та інтерпретовані її найвищою владою: Святішим Отцем, Патріархом та Синодом Єпископів.
г) Погоджується дотримуватися положень статуту цієї Парафії
г’) Знає і погоджується, що ведення доброго християнського життя дотримання правил та звичаїв українсько-візантійського обряду, українська або церковно-слов’янська мова та наслідування Юліанського церковного календаря є незмінними засадами життя цієї Парафії.
2. Особа, яка бажає стати членом Парафії, має зголоситися добровільно, виповнити анкету і підписати та внести до Парафіяльної Ради заяву вступу для її розгляду.
3. Особа стає членом Парафії після того, як її заяву вступу розглянуть і одобрять Парох і Парафіяльна Рада під час звичайного пленарного засідання Парафіяльної Ради. Рішення про прийом чи відкинення заяви мусить бути зроблене не пізніше ніж 60 днів після її внесенння.
4. Член Парафії являється Повноправним Членом Парафії, якщо минув 1 календарний рік з моменту вступу до Парафії і його членські внески є заплачені принайменше до кінця попереднього року.

Стаття V
Права і Обов’язки Членів
1. Кожен член Парафії має право користати з пастирської опіки вірним, яка надається парохом у парафії згідно законів та приписів канонічного та партикулярного права Української Греко-Католицької Церкви.
2. Кожний Повноправний член Парафії має право приймати участь та голосувати на всіх Парафіяльних Зборах. Має право вибирати і бути вибраним до керівних органів. Має право висловити зауваги про діяльність керівних органів або окремих референтів. Однак, при вирішуванні справ описаних у Ст.ХV пар.2; Ст.ХX пар.1; Ст. ХІХ пар.1 право голосу мають тільки члени Парафії, які є Повноправними Членами Парафії не менше ніж 3 роки.
3. Кожний член Парафії є зобов’язаний:
а) брати активну та регулярно участь у богослуженнях та інших парафіяльних заходах.
б) притримуватися всіх положень цього статуту та виконувати рішення Парафіяльної Ради та Загальних Зборів.
в) вести себе згідно з вимогами євангельської правди, християнської етики та моралі та остерігатись всього, що могло б принести ганьбу, сором чи моральну шкоду Парафії, українській громаді та Українській Греко-Католицькій Церкві.
г) брати активну участь в організованому релігійному та культурному житті Парафії.
д) фінансово підтримувати сплачувати своєчасно членські внески та інші фінансові зобов’язання

Стаття VI
Припинення або втрата членства
1. Членство в Парафії може бути припинене на особисте бажання члена, який внесе до Парафіяльної Ради відповідну письмову заяву. Цей вихід однак не звільняє особи від виконання всіх попередніх фінансових зобов`язань відносно Парафії.
2. Членство в Парафії може бути втрачене внаслідок рішення Парафіяльної Ради, яка може виключити члена за шкідливу дію, публічний скандал у відношенні до принципів, цілей та завдань Парафії, як це з`ясовано у Ст. IV, під ч. 1. або за нанесення фінансової витрати для Парафії.
3. Членство в цій Парафії не є спадкове і не може передаватися від однієї особи на другу.
4. Членство може бути поновлене на письмове прохання колишнього члена, подане до Парафіяльної Ради, коли вона рішенням двох третіх голосів своїх членів дозволить це членство відновити, на умовах, які вона вважатиме за правильні і доцільні.

Стаття VII
Парох, Душпастирі і Церковний Пречет
1. Парох або адміністратор парафії є призначений митрополитом Філадельфійським. Тільки митрополитові Філадельфійському належиться найменувати духовний провід парафії.
2. Парох є учителем божого закону, священнослужителем і душпастирем своїх парафіян. Він навчає мирян не тільки словом але й прикладом свого високого морального християнського життя.
3. Парох повинен виконувати свої обов’язки владою що випливає з його уряду і таким чином реалізує її строго в межах своєї парафії.
4. Основним правом та обов’язком пароха є надавати пастирську опіку вірним, виконуючи місію навчання, освячування та пасторального управління парафією.
5. Найважливішими функціями пароха є:
а) проповідувати Слово Боже;
б) бути першим катехитом в парафії та організувати катехитична навчання для всіх вікових груп парафіян;
в) звершення святих Таїнств Християнського втаємничення – хрещення з дотриманням канону номер 677 і 678, #1, ККСЦ; Миропомазання згідно з каноном 694 і 695, ККСЦ; і Пресвятої Євхаристії з дотриманням канону 697, 708 і 710, ККСЦ;
г) асистувати та благословляти подружжя, дотримуючись канону 302, #2;
г) уділяти святе Таїнство Єлеопомазання хворим;
д) хоронити померлих;
е) звершувати Божественні Літургії в неділі та свята церковного року;
є) дбати про духовне життя церковних організацій та молитовних спільнот
ж) слухати Сповіді та запрошувати інших отців для слухання Сповідей особливо у час Великого Посту та Різдвяного Посту.
6. Парохові можуть допомагати отці-сотрудники, якщо цього вимагають потреби за розсудом митрополита. Парох та отці-сотрудники є членами Парафіяльної Ради, мають право брати участь у всіх засіданнях Парафіяльної Ради, Президії та зборах.
7. Парох має свою окрему канцелярію, де зберігаються парафіяльні метрикальні книги та інші акти, згідно з церковними приписами Філадельфійської Архиєпархії
8. Парох та сотрудники отримують від Парафії щомісячну винагороду, розмір якої визначає Митрополит Філадельфійський, а також уряджене помешкання в резиденції включно з огріванням, світлом, водою і т.п.
9. Парох та отці-сотрудники можуть отримувати винагороди за уділення Святих Тайн (Хрещення, Миропомазання, Подружжя) здійснення похорону та інших відправ за бажанням
прохачів на ім’я Пароха. Будь-які пожертви для Парафії повинні бути зроблені окремо з чітким зазначенням на ім’я Парафії. Не зазначені пожертви повинні передаватися Парафії.
10. Усі пожертви дані на Парафіяльні фонди та потреби, що їх приймає парох чи сотрудники, мають бути негайно передані скарбникові Парафії.
11. Зміна Отця Пароха чи отців Душпастирів може відбутися:
а) за рішенням Митрополита призначити деінде або усунути з посади, або власного бажання священника. Парафіяльна Рада повинна бути проінформованою завчасно.
б) за результатами голосування Парафіяльна Рада може звернутися до Митрополита з проханням про заміну Пароха або отця-сотрудника представивши причини з обгрунтованими фактами.

Стаття VIII
Парафіяльна Рада
1. Парафіяльна Рада завідує господарськими, організаційними і адміністративними справами Парафії. В цих справах вона виносить відповідні постанови й інформує членів Парафії про свою діяльність. Раз в рік скликає загальні збори Парафії.
2. Парафіяльна Рада скликає всі парафіяльні збори й приготовляє для них відповідний порядок наради. Всі постанови Парафіяльної Ради є правосильні, якщо вони схвалені більшістю голосів за наявності більше як половини членів Парафіяльної Ради.
3. До Парафіяльної Ради можуть бути обрані повноправні члени Парафії, які щонайменше рік приймали активну участь в прицерковних організаціях, комісіях або комітетах Ради. До Президії Парафіяльної Ради можуть бути обрані повноправні члени Парафії, які були членами Ради щонайменше 2 роки.
4. СКЛАД ПАРАФІЯЛЬНОЇ РАДИ:
а) Отець Парох і усі Душпастирі, як члени з уряду.
б) Голова і два заступники голови.
в) Секретар.
г) Фінансовий Референт.
ґ) Скарбник.
д) Організаційний Референт.
е) Культурно–Освітній Референт.
є) Референт з технічного забезпечення.
ж) Імпрезовий Референт.
з) Референт суспільної опіки.
и) Господарський Референт.
і) Головний Титар.
ї) Якщо потрібно, то інші референти.
5. Голову, його заступників і всіх референтів вибирають Загальні Збори Парафії. Отець Парох, Душпастирі і голови прицерковних організацій входять до Парафіяльної Ради з уряду. Число членів Парафіяльної Ради не повинно бути більше ніж 30.
6. Голова, отець Парох, два заступники Голови, Головний секретар, Фінансовий Референт, Господарський Референт і Скарбник творять Президію Парафіяльної Ради. Компетенції Президії встановлює діюча Парафіяльна Рада.

Стаття IX
Обов`язки й Функції Членів Парафіяльної Ради
1. Голова Парафіяльної Ради.
а) Скликає і провадить Засіданнями Президії й Парафіяльної Ради.
б) Підписує разом з секретарем Парафіяльної Ради листи Парафії, протоколи засідань Президії, Парафіяльної Ради, Ширших Сходин Парафіян або доручає це одному з заступників.
в) Він наглядає за всіма справами Парафії, а недомагання і непорозуміння представляє до полагодження Президії Парафіяльної Ради або Парафіяльній Раді, а в потребі також Загальним Зборам.
2. Два Заступники Голови – мають за завдання опрацьовувати план діяльності і доводити його до відома Парафіяльної Ради, вони очолюють Комісії, покликані Парафіяльною Радою для окремих завдань, також виконують інші обов`язки Президії або Парафіяльної Ради. За відсутності Голови, перший заступник, a коли відсутній і він то другий заступник мають всі ті права і обов`язки, що Голова Парафіяльної Ради.
3. Головний Секретар – пише протоколи засідань Президії, Парафіяльної Ради, Ширших Сходин Парафіян, підписує разом з Головою, або делегованим заступником різні листи, повідомляє про Річні Загальні Збори, про Надзвичайні Збори, про Засідання Парафіяльної Ради, відповідає за належне збереження архіву секретаріату. Деякі із цих функцій може виконувати діловий секретар-службовець.
4. Фінансовий Референт – веде книгу обліку грошей, а саме книгу парафіяльних приходів і витрат, та різних пожертв, унапрямлює фінансову господарку Парафії, а на початку року складає проект бюджету Парафії і представляє його до затвердження Загальними зборами. Йому можуть допомагати працівники канцелярії.
5. Скарбник – веде касову книгу, приймає гроші й чеки, на які виставляє поквітування, і всі прибутки вкладає до банку на конто Парафії. Він виплачує всі біжучі зобов`язання Парафії та підписує чеки разом з іншими уповноваженими до цього. Всі інші видатки понад $100 (сто доларів) виплачує скарбник на підставі ухвали Парафіяльної Ради або Президії Парафіяльної Ради за приложенням посвідки з підписом Голови (або заступника Голови) і секретаря. Видатки вищі як $35,000.00 (тридцять п’ять тисяч доларів) мають бути схвалені на Звичайних або Надзвичайних Зборах Парафіян.
6. Організаційний Референт – полагоджує прийняття нових членів до Парафії, збирає членські внески Парафіян, виготовляє і усучаснює: А) реєстр всіх членів Парафії; Б) список повноправних Парафіян та В) адресар Парафіян.
7. Культурно-Освітній Референт – планує відповідні доповіді, реферати, дискусії та інші культурно-освітні дії й імпрези та втримує в цій цілі зв’язок з іншими референтами й організаціями.
8. Референт з технічного забезпечення – відповідає за планування, впровадження та підтримку аналогових і цифрових технічних систем парафії, допомагає Імпрезовому референту в технічному забезпеченні імпрез, співпрацює з Господарським референтом у впровадженні технічної частини комплексних проектів.
9. Імпрезовий Референт – опрацьовує з початком ділового року план різних святкувань та імпрез на терені Парафії, завідує всіма справами, що зв’язані з технічною частиною імпрез. Він тісно співпрацює з культурно-освітнім та іншими референтами.
10. Референт Суспільної Опіки – дбає та опікується хворими та немічними, дбає та розподіляє допомоові датки потребуючим особам чи родинам, або групам на терені Парафії чи поза нею.
11. Господар – веде облік усього рухомого і нерухомого майна Парафії. Він наглядає над працею сторожа та інших працівників, які утримують порядок у парафіяльних будинках та прилеглих площах.
12. Титар – організовує збірки. Всі зібрані гроші відразу після Служби Божої передає Скарбникові.
13. Заступники поодиноких референтів виконують функції відсутніх даних референтів, а також виконують певну частину праці в ділянці секретаріату чи фінансів Парафії або виконують завдання назначені Парафіяльною Радою.
14. Референти Парафіяльної Ради – звітують про свою працю на Річних Загальних Зборах Парафії, або, якщо потрібно на інших Парафіяльних Зборах чи Сходинах, а також на засіданнях Парафіяльної Ради.
15. Парафіяльна Рада може наймати до праці платних працівників за відповідною платнею.
16. Парафіяльна Рада може створювати окремі комісії (чи комітети) для різних завдань. Такі комісії працюють під наглядом Отців-Душпастирів та Парафіяльної Ради. Члени комісій не являються членами Парафіяльної Ради.
17. Звичайні Засідання Парафіяльної Ради скликає Президія Ради. Перше у діловому рoці відбувається так, як визначено на Річних Загальних Зборах.
18. Надзвичайне Засідання Парафіяльної Ради може бути скликане головою, або на домагання двох членів Ради. Особи уповноважені скликати таке Засідання, можуть визначити час і місце, коли і де воно має відбутися.
19. Повідомлення про Надзвичайне Засідання Парафіяльної Ради мусить бути подане два дні наперед (48 годин), засобами цифрового звязку на адреси референтів.
20. Звільнене місце Референта Парафіяльної Ради внаслідок смерти, резигнації, усунення чи дискваліфікації може бути замінене особою зі списка членів Ради, що є заступниками референтів, або кооптуванням в разі потреби.

Стаття X
Котрольна Комісія

1. Для перевірки діловодства Парафіяльної Ради, загальні Збори Парафії вибирають Контрольну Комісію з 3-5-ти членів. Голову Контрольної Комісії вибирають члени з поміж себе на першому засіданні.
2. Контрольна Комісія збирається щонайменше поквартально, щоб перевірити діяльність Парафіяльної Ради, фінанси та інвентар Парафії та звітувати про результати цієї перевірки Парафіяльній Раді, Звичайними, або Надзвичайними Зборами Парафії.
3. Перевірка Діловодства повинна бути проведена щонайменше трьома членами Контрольної Комісії.
4. Члени Контрольної Комісії не можуть займати ніяких інших постів у Парафіяльній Раді.

Статутова Комісія
1. Загальні Збори вибирають Статутову Комісію, яка складається від 3-х до 5-ти членів. Голову комісії члени вибирають поміж собою на першому засіданні Статутової Комісії.
2. Завданням Статутової Комісії є розгляд пропозицій на зміну існуючого статуту, а також, у випадку потреби, роз’яснення окремих статей статуту.
3. Рекомендації на зміни статуту, схвалені Статутовою Комісією, мають бути вислані до парафіян за два тижні перед Загальними Зборами разом із порядком наради Зборів і піддаються голосуванню на Зборах.
Номінаційна Комісія
1. Для рекомендації кандидатів до провідних органів парафії Загальні Збори Парафії вибирають Номінаційну Комісію у складі від 3-х до 5-ти парафіян, які добре ознайомлені з членством парафії. Голову комісії члени обирають поміж собою на першому засіданні Номінаційної Комісії.
2. Номінаційна Комісія, рекомендує кандидатів до Парафіяльної Ради на підставі опису обов’язків і функцій в Статті IX, до Контрольної Комісії, Статутової Комісії, Номінаційної Комісії та Товариського Суду. Номінаційна Комісія рекомендує на підставі Статті X.
3. Номінаційна Комісія приготовляє список вищевказаних кандидатів з їхніми підписами про згоду щонайменше за 2 тижні до Річних Загальних Зборів Парафіян і передає список на голосування на Зборах.

Товариський Суд
Суд складається з голови та чотирьох суддів (або двох, залежно від можливостей) вибраних на Загальних Зборах. Кворум для розгляду справ становлять три члени Суду, при повідомленні всіх. Суд розглядає суперечки між членами Парафії чи Парафіяльною Радою, що виникли на тлі діяльності, а також особисті суперечки, якщо цього бажають заінтересовані сторони. Члени Парафіяльної Ради і Контрольної Комісії можуть ставити під розгляд Суду справи членської дисципліни й порушення Статуту.

Стаття XI
Приречення
Всі члени Парафіяльної Ради і всіх Комісій вибрані на Загальних Зборах узаконюються урочистим приреченням у церкві, в неділю, яку визначить для цієї цілі Парафіяльна Рада за згодою Отця Пароха.

Стаття XII
Річні Загальні Збори Парафії
1. Річні Звичайні Загальні Збори Парафії мусять відбуватися кожного року, в день і час визначений Парафіяльною Радою упродовж двох перших місяців року (календарний рік збігається з діловим роком Парафії), у випадку неможливості – до 1-го червня.
2. Про Час і Місце Зборів повідомляє Отець Парох впродовж трьох чергових неділь, під час всіх недільних відправ. Парафіяльна Рада висилає крім того письмові повідомлення про Загальні Збори разом з порядком наради всім членам Парафії, щонайменше за два тижні до їх відбуття, або в тім самім реченці доручає особисто.
3. Члени Парафіяльної Ради і Контрольної Комісії звітують про свою діяльність перед Загальними Зборами Парафії. Збори оцінюють працю референтів і вибирають Парафіяльну Раду, Контрольну Комісію, Товариський Суд, Номінаційну Комісію і Статутову Комісію.
4. Загальними Зборами керує Президія Зборів, вибрана Зборами в складі: голови зборів та секретаря.
5. Збори стають правосильними, якщо на назначений час і місце прибуло не менше 25% парафіян, які є Повноправними Членами Парафії не менше ніж 3 роки. Якщо кворуму немає, то Збори скликаються на іншу дату.
6. Голосування на Загальних Зборах може відбуватися відкритим або таємним способом – залежно від зг оди більшості управлених до голосування присутніх членів Парафії.

Стаття XIII
Надзвичайні Загальні Збори
1. Надзвичайні Загальні Збори Парафії можуть бути скликані для винесення негайних і важливих рішень. Письмові повідомлення мусять бути розіслані членам Парафії щонайменше за 14 днів (2 тижні) до їх скликання, або в тім самім реченці доручені особисто.
2. Письмові повідомлення про Надзвичайні Загальні Збори мусять вказувати не тільки про час і місце їх скликання, але подавати також причину їхнього скликання і порядок нарад.
3. Надзвичайні Загальні Збори Парафії можуть бути скликані на бажання Парафіяльної Ради, Отця Пароха, Контрольної Комісії, або щонайменше1/3 повноправного членства Парафії, коли є наявні письмові заяви про вимогу скликання таких зборів.

Стаття XIV
Ширші Сходини Парафіян
Ширші Сходини Парафіян – це неформальне і неперіодичне зібрання Парафіян для обговорення справ, які цікавлять Парафіян, для запитів і відповідей, для обміну інформаціями. Голосування на Ширших Сходинах Парафіян може бути тільки для встановлення опіній. Голосують всі присутні. На Ширших Сходинах Парафіян не робимо ніяких зобов’язуючих рішень.

Стаття XV
Майно Парафії
1. Парафія може набувати:
а) рухоме майно, як: церковне устаткування, ризи, ікони, літургійні книги, мешканеве й канцелярійне устаткування, тощо.
б) нерухоме майно, як: церковні, мешканеві будинки, землю, тощо.
2. Усім майном Парафії завідує Парафіяльна Рада. Справи ремонту, закупу, продажу майна чи отримання позичок, Парафіяльна Рада вирішує на своїх засіданнях. Однак, якщо ці справи вимагають суму більшу ніж $35,000 , то рішення Парафіяльної Ради мусять бути схвалені Загальними Зборами Парафіян при більшістю наявних повноправних Парафіян, які є членами Парафії не менше трьох років.

Стаття XVI
Фінансове Майно Парафії
Фінансове Майно Парафії складається із:
1. Річних членських внесків, висота яких встановлена Загальними Зборами.
2. Датків та пожертв членів та нечленів Парафії.
3. Доходів із імпрез та акцій пов’язаних із активністю Парафії.

Стаття XVII
Діловий Рік
Діловий рік Парафії починається 1-го січня, а закінчується останнім днем грудня.

Стаття XVIII
Печатка Парафії
Печатка Парафії виготовлена двома мовами з назвою Парафії та Зображенням її Патрона.

Стаття XIX
Доповнення до статуту
1. Поодинокі розділи-статті, чи параграфи цього Статуту можуть бути змінені, доповнені, або заступлені новими на Загальних Зборах Парафії рішенням 2/3 більшості голосів членства, які є повноправними членами Парафії щонайменше 3 роки і які є присутні на Звичайних або Надзвичайних Загальних Зборах Парафії.
2. Проект зміни Статуту мусить бути поданий на порядок нарад разом з повідомленням про Загальні Збори.

Стаття XX
Ліквідація Парафії
1. Ліквідація чи розв’язання цієї Парафії може наступити тільки тоді, коли на це є згода більшістю наявних повноправних Парафіян, які є членами Парафії не менше трьох років в місяць після того, як рішення в цій справі буде винесене на форумі Надзвичайних Загальних Зборів, які будуть скликані виключно для вирішення цієї справи.
2. У випадку переведення процесу ліквідації Парафії, Загальні Збори Парафії вирішують кваліфікованою більшістю 3/4 голосів як розподілити майно, яке залишиться після виплачення всіх фінансових зобов’язань Парафії та оплати легальних Коштів. Право голосу в справі ліквідації Парафії та розподілу майна можуть мати лише ті Парафіяни, які на день Зборів будуть повнопраними членами Парафії не менше 3-ох років. Майно не може бути продане, але мусить бути повністю передане на інші українські релігійні чи церковні установи неприбуткового характеру, які твердо стоять на позиціях Української Греко Греко-Католицької Церкви, визнають її
основи Помісности і Патріархату, плекають українську церковну традицію, зберігають українську літургічну мову і Юліанський церковний календар.
Цей Статут Парафії, складений із 19 статтей, ПРИЙНЯТО НА ФОРУМІ ОСНОВУЮЧИХ ЗАГАЛЬНИХ ЗБОРІВ ПАРАФІЇ З ДАТОЮ 20 ЧЕРВНЯ 1975 РОКУ, у Філядельфії, Пенсильвенія, а доповнено на Надзвичайних Загальних Зборах в дні 5-го лютого 1978 року в Дженкінтавн, Пен. на пропозицію СТАТУТОВОЇ КОМІСІЇ в особах д-р Теодозій Онуферко, інж. Роман Левицький, інж. Теодор Крочак, Ілярій Мазепа й Богдан Геврик. Пресідник Зборів Ілярій Мазепа, секретар інж. Юрій Терлецький.
Цей статут Парафії св. Архистратига Михаїла в Дженкінтавн, ПА включає зміни і доповнення пропоновані Статутовою Комісією в складі: Фаріон Євген, Ільчишин Іван, Левицький Роман, Мазепа Ілярій і д-р Пушкар Володимир та апробовані Звичайними Річними Загальними Зборами Парафії св. Архистратига Михаїла, що відбулися в дні 16-го лютого 1997 року.
Цей статут Парафії св. Архистратига Михаїла в Дженкінтавн, ПА включає поправки і доповнення запропоновані Статутовою Комісією в складі: Степан Голуб, Євген Фаріон, Любомир Пиріг та Юрій Терлецький і апробовані Надзвичайними Загальними Зборами Парафії в дні 2-го листопада 2003 року.
Цей статут Парафії св. Архистратига Михаїла в Дженкінтавн, ПА включає поправки і доповнення запропоновані Статутовою Комісією в складі: Степан Голуб, Євген Фаріон, Любомир Пиріг та Юрій Терлецький і апробовані Надзвичайними Загальними Зборами Парафії в дні 3-го грудня 2006 року.Відповідно перенумеровано статті.
Цей статут Парафії св. Архистратига Михаїла в Дженкінтавн, ПА включає поправки і доповнення запропоновані Статутовою Комісією в складі:Роман Левицький, Надя Петрик та Любомир Пиріг і апробовані Надзвичайними Загальними зборами Парафії 10-го червня 2012 року.
Цей статут Парафії св. Архистратига Михаїла в Дженкінтавн, ПА включає поправки і доповнення запропоновані Парафіяльною Радою та рекомендовані Статутовою Комісією в складі: Роман Левицький, Надя Петрик та Любомир Пиріг і апробовані Звичайними Річними Загальними зборами Парафії 25-го лютого 2018 року.

Цей статут Парафії св. Архистратига Михаїла в Дженкінтавн, ПА включає поправки і доповнення запропоновані Статутовою Комісією в складі: Зорян Дубенко, Надя Петрик та Любомир Пиріг і апробовані Звичайними Річними Загальними зборами Парафії 23-го лютого 2020 року.
Цей статут Парафії св. Архистратига Михаїла в Дженкінтавн, ПА включає поправки і доповнення запропоновані Владикою Андрієм (єпископ-помічник Філадельфійської архієпархії УГКЦ), Парафіяльною Радою та Статутовою Комісією в складі: Ігор Жарий, Богдан Флис і апробовані Звичайними Річними Загальними зборами Парафії 16-го травня 2021 року.