St Michael the Archangel

OUR Ukrainian YOUTH FOR CHRIST

Thank you for visiting the official website of St. Michael the Archangel Ukrainian Catholic Church in Jenkintown, PA! We are a parish of the Ukrainian Catholic Archeparchy of Philadelphia established in 1975. Welcome!

Our HiSTory

Спільнота Українська Молодь Христові (УМХ), це молодіжна організація, яка користується високою популярністю не тільки на теренах України, але і в багатьох країнах світу, де безпосередньо є українська діаспора. Сама ж спільнота була заснована в 1933 році Митрополитом Андреєм Шепицьким. УМХ є спадкоємцем і продовжувачем традицій українських молодіжних рухів, які існували в 30-х роках минулого століття під опікою Митрополита Андрея Шептицького.
 
В 1932-1933 роках в Галичині була проведена грандіозна молодіжна християнська акція з однойменною назвою на честь відзначення 1900-ої річниці від Розп’яття, Смерті та славного Воскресіння Ісуса Христа. Завершальним акордом акції став масовий (за деякими даними 100-тисячний) з’їзд молоді у Львові 6 травня 1933 року.
 
Українська Молодь Христові при парафії Св. Михаїла, що у Дженкінтаун, Філадельфія, почала своє служіння в 2021 році. Рік підготовки передував оголошенню створення УМХ при парафії, а саме під проводом катехита та молодіжного лідера парафії Зоряни Мохналь молодь збиралась протягом 2020-2021 року. Спочатку це була невеличка група з 6-7 членів, а опісля, 21 листопада 2021 року, під час храмового празника молодь була представлена як організація при парафії з двадцятьма постійними членами. 21 листопада 2021 року, коли парафія Святого Архистратига Михаїла  Святкувала храмовий празник,  молодь парафії, а саме юнаки та юначки віком від 10 до 18 років, просили заступництва у нашої Небесної Покровительки та спільно прочитали молитву «О, Маріє, Матір Бога, Покрово», а також отримали благословення на спільнотну діяльність та функціонування при парафії з рук Преосвященного Владики Андрія Рабія. 
 
Духівником спільноти є владика Андрій Рабій. Протягом недовгого існування спільнота активно проявила себе як у парафіяльному житті, так і поза ним: волонтерство на благодійному фольк-балі “Перелаз” на підтримку Українського Католицького Університету; готування пакунків для парафіян до храмового празника; участь у мітингу на підтримку України у Вашингтоні (20 лютого 2022 року). Також  спільно молилися святу вервицю біля Подячного Хреста, який в тому часі перебував у нашій парафії. А ще,  спільнота Української молоді підготувала в часі Різдвяних свят дуже гарний вертеп, який мав назву «Бути Людиною», це слова, які свого часу заповів нам Блаженніший Любомир Гузар, бо саме вони мають бути гаслом для кожного з нас.
Спільнота УМХ безперестанно трудиться над своїм духовним розвитком, відвідуючи класи катехизму, бо гаслом спільноти УМХ є «Тут знайдеш Христа! Тут знайдеш себе! Тут знайдеш себе у Христі!»
Небесною покровителькою спільноти є Мати Божа Покрова.
 
Метою спільноти УМХ стали такі пункти:
  • сприяння та допомога молоді у прийнятті християнських цінностей та підвищенні її духовного рівня;
  • відродження давніх родинно-побутових традицій, народних християнських дійств;
  • виховання у молоді поваги до минулого, а багато іншого.
УМХ згуртовує християнську молодь для її духовного вдосконалення. І назавершення подамо уровок із Святого Письма від Матея 5:14-16, яким Ісус промовляє до кожного з нас: «Ви — світло світу… Так нехай світить перед людьми ваше світло, щоб вони, бачивши ваші добрі вчинки, прославляли вашого Отця, що на небі».
“Найважливішою моєю метою як лідера є те, щоб молодь мала добру духовну освіту, формувала християнські цінності та підтримувала один одного. Через ці маленькі кроки ми маємо прийти до Христа. Бо саме їхній вік, сила та енергія є фундаментом і рушієм для Церкви. Виховати в доброму християнському дусі – добрих християн, добрих сім’янинів, добрих громадян” (Зоряна Мохналь, лідер спільноти УМХ).
 
Ласкаво запрошуємо молодь долучатися до парафіяльної спільноти Українська молодь Христові!

UPCOMING EVENTS

COMING SOON

BECOME INVOLVED

COMING SOON